ZnajdźPomoc: Czytelnia

Czytelnia

Najnowsze wpisy:

Wpisy 1-10 z 1135.
Rewolucyjne odkrycie Polaków ws. zawału serca i udaru mózgu (Dział: Osoby chore)
Daria Michalik, poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:27
Tagi: serce, udar, osobychore, mozg, zawal

Polscy naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odkryli nowe właściwości oleaceiny - naturalnej substancji, która służy leczeniu i zapobieganiu chorobom powstającym w wyniku tworzenia się płytki miażdżycowej, takim jak zawał serca czy niedokrwienny udar mózgu. Badacze otrzymali 20 czerwca br. amerykański patent na wykorzystanie tej substancji, a wyniki ich badań zostały opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie „Phytomedicine”.
Więcej...

Brakuje nowych terapii w opornym i nawrotowym chłoniaku (Dział: Osoby chore)
Daria Michalik, piątek, 12 stycznia 2018, 16:37
Tagi: osobychore, nawroty, chlonniak

Mamy czym leczyć, ale w opornym i nawrotowym chłoniaku nieziarniczym z komórek B brakuje w naszym kraju nowych terapii, które są skuteczne i bezpieczne dla pacjentów – powiedziała dr Monika Długosz-Danecka z Kliniki Hematologii CM UJ w Krakowie.
Więcej...

Naukowcy znaleźli prawdopodobną przyczynę SM (Dział: Osoby chore)
Daria Michalik, piątek, 12 stycznia 2018, 16:32
Tagi: SM, stwardnienie, osobychore, przyczyna

Odkryto prawdopodobną przyczynę stwardnienia rozsianego (SM) – podaje opiniotwórczy brytyjski dziennik „Daily Telegraph”. Przyczyną tej choroby, z którą żyje ok. 2,5 miliona osób na świecie, może być zaburzona praca komórek.
Więcej...

Kiedy jest Dzień Ojca w Polsce, a kiedy Dzień Taty świętuje się za granicą? (Dział: Rodzina)
Daria Michalik, piątek, 12 stycznia 2018, 16:25
Tagi: rodzina, dzien, ojca

Dzień Ojca to międzynarodowe święto obchodzone w wielu krajach, ale w różnych terminach. W Polsce Dzień Taty przypada na 23 czerwca. Tego dnia małe, starsze i całkiem dorosłe dzieci składają życzenia swoim ojcom, a także obdarowują ich prezentami. Dają tym samym wyraz miłości i szacunku dla nich.
Więcej...

Adopcja dziecka: zasady adopcji w Polsce. 10 kroków do adopcji dziecka (Dział: Rodzina)
Daria Michalik, piątek, 12 stycznia 2018, 16:02
Tagi: rodzina, zasady, adopcja

Adopcja dziecka jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy biologiczni rodzice nie chcą albo nie potrafią sprostać obowiązkom. W Polsce adopcja możliwa jest przez przysposobienie konwencjonalne lub bezpośrednie (adopcja ze wskazaniem). Dowiedz się, jak wygląda procedura adopcji dziecka i jakie warunki muszą spełnić przyszli rodzice adopcyjni.
Więcej...

Depresja poporodowa u mężczyzn - jak rozpoznać męską depresję poporodową? (Dział: Rodzina, Psychologia, Zaburzenia Psychiczne)
Daria Michalik, czwartek, 11 stycznia 2018, 15:51
Tagi: depresja, rodzina, mezczyzni, poporodowa

Depresja poporodowa u mężczyzn? Wbrew pozorom u młodych ojców również może występować ten rodzaj zaburzeń depresyjnych. Jakie problemy mogą stanowić objawy depresji poporodowej u mężczyzn i co młode matki powinny zrobić, kiedy zauważą takie dolegliwości u swojego partnera?
Więcej...

Chcą stworzyć grę rehabilitacyjną opartą na wirtualnej rzeczywistości (Dział: Osoby z niepełnosprawnościami)
Daria Michalik, środa, 10 stycznia 2018, 16:43
Tagi: rehabilitacja, niepelnosprawni, gra

Grę rehabilitacyjną opartą na wirtualnej rzeczywistości chcą stworzyć naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opracowali oni już swój własny system umieszczanych na ciele czujników, które pozwalają odwzorowywać na komputerze ruch ciała osoby ćwiczącej.
Więcej...

Rola ojca w życiu dziecka: tata potrzebny od zaraz (Dział: Rodzina)
Daria Michalik, środa, 10 stycznia 2018, 15:47
Tagi: rodzina, ojciec, rodzicielstwo, rola

Tak na prawdę bycie tatą zaczyna się już w okresie prenatalnym. Nie jest tajemnicą, że miłość, poczucie bezpieczeństwa i wsparcie udzielane przez przyszłego ojca ma jednoznacznie pozytywny wpływ na stan psychofizyczny ciężarnej. A zdrowa mama to zdrowy maluch. Każdy mężczyzna kształtuję swoją relację z dzieckiem już od pierwszych chwil jego życia, intensywność tej więzi zależy od jego zaangażowania. O roli taty z życiu dziecka opowiada położna Martyna Mączka, Ambasadorka kampanii „Położna na medal”.
Więcej...

Ofiara przemocy w poradni odwykowej (Dział: Przemoc)
Daria Michalik, wtorek, 9 stycznia 2018, 15:45
Tagi: przemoc, ofiara, alkohol, poradnia, odwyk

Prawdopodobieństwo wystąpienia aktów przemocy w rodzinach z problemami alkoholowymi jest ponad dwukrotnie większe niż w pozostałych. 70% kobiet dzwoniących do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie doświadcza przemocy, której towarzyszy alkohol.
Więcej...

Zobacz nową listę refundacyjną – dodano 84 nowe leki (Dział: Osoby chore, Seniorzy)
Daria Michalik, poniedziałek, 8 stycznia 2018, 16:39
Tagi: seniorzy, refundacja, leki, osobychore, nowa, lista

Od pierwszego stycznia obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. Na liście znalazły się m.in. 84 nowe produkty lecznicze, stosowane np. w przypadku idiopatycznego włóknienia płuc (IPF).
Więcej...