ZnajdźPomoc Strona Główna

Aktualności:

Projekt Nowa Perspektywa

Fundacja Znajdź Pomoc realizuje w okresie 01.06.2018 r. – 31.03.2019 r. projekt pt. "Nowa Perspektywa", którego celem jest wzrost aktywności społecznej i zawodowej 20 osób (12 kobiet, 8 mężczyzn) z niepełnosprawnościami, zamieszkujących na terenie miasta stołecznego Warszawy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Pomimo Burz

Poznaj osobę, która zainspirowała nas do założenia Fundacji.

Bartka nie ma już z nami, ale jego idee żyją nadal, stanowiąc fundament naszych działań. Jego historia była pełna słońca, pomimo burz, przez które musiał przejść, a miłość, która połączyła go z Karoliną, wciąż daje jej siły do walki z chorobą.


Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Wsparcie dla dzieci z MPDZ w Sochaczewie

NZOZ Mój Lekarz w Sochaczewie realizuje projekt unijny "Zwiększamy dostępność do nowoczesnych metod diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń funkcji chodu u dzieci z MPDZ w Województwie Mazowieckim”. Wsparcie obejmuje kompleksową rehabilitację z wykorzystaniem robota do reedukacji chodu Lokomat PRO firmy Hocoma. Kwalifikacja i badania będą odbywały się w Lesznie (pow. warszawski zachodni).

Więcej informacji...

Czy znasz naszego Podopiecznego Jarka?

Jego historia poruszyła niejedną osobę. W 2015 roku Jarek zachorował na chłoniaka Burkitta, w wyniku powikłań stwierdzono uogólniony zanik mózgu. Ta diagnoza spowodowała, że trafił do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wiązownej, w którym przebywał ponad rok. 21 grudnia 2016 żona Jarka zgłosiła się do nas o pomoc.

Chcesz wiedzieć, co było dalej? Kliknij tutaj.

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Świątecznie Aktywni”

Pod koniec grudnia 2017 przeprowadziliśmy Konkurs Plastyczny pt. „Świątecznie Aktywni”, finansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów.

Wybór najlepszych dzieł okazał się niemożliwy, w związku z czym Zarząd Fundacji postanowił obdarować wszystkich Uczestników Konkursu jednakowymi nagrodami! Zapraszamy do obejrzenia foto- i wideorelacji z rozdania nagród.

Podsumowanie akcji „Zostań Świętym Mikołajem!”

W ramach zorganizowanej w tym roku akcji „Zostań Świętym Mikołajem!” wysłaliśmy łącznie 43 paczki do naszych Podopiecznych. Wśród świątecznych darów znalazły się m.in. artykuły spożywcze i środki czystości.

Prezenty trafiły również do naszych najmłodszych Podopiecznych. Dzięki niezastąpionym Świętym Mikołajom spełniliśmy 26 marzeń zawartych w listach od dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

Wyniki konkursu plastycznego „Święta Bożego Narodzenia”

Pięknie dziękujemy za tak ogromny odzew na nasz Konkurs Plastyczny pt. „Święta Bożego Narodzenia”! Do naszego biura wpłynęło 245 prac wykonanych przeróżnymi technikami – malowane, rysowane, wyszywane, wycinane, wyklejane i inne! Każda z przekazanych na konkurs prac była wyjątkowa i wywołała uśmiech na naszych twarzach. Dla nas wszyscy jesteście Zwycięzcami!

Podczas głosowania online oddaliście 14 235 głosów na Waszych faworytów.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

Podsumowanie 1%

Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wsparcie widoczne w przekazywaniu jednego procenta podatku na naszą Fundację i jej Podopiecznych.

W 2017 roku zebraliśmy łącznie 40 332,60 zł, w tym 38 306,10 zł dla naszych Podopiecznych i 2026,50 zł na cele statutowe Fundacji.

Pamiętajcie o nas w przyszłym roku :)

"Pomimo burz" - pamiętnik Bartka

Bartek Kühn był naszym Podopiecznym, który po 10 latach walki z nowotworem kości zmarł nagle 2 czerwca 2016r. Bartek przez te wszystkie lata pisał pamiętnik; chciał, aby jego słowa niosły nadzieję wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Naszym pragnieniem jest wydanie pamiętnika Bartka w formie książki.

Pomóż nam dokończyć jego dzieło - wpłaty na ten cel zbieramy w portalu Wspieram.to.

Podsumowanie akcji „Pełny plecak”

Akcja „Pełny Plecak” zakończyła się absolutnym sukcesem!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

„Pełny plecak”

Zapraszamy do akcji „Pełny Plecak”, organizowanej dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z okazji początku roku szkolnego.

Termin: start – 17.07.2017. – meta - 31.08.2017

Szczegóły tutaj i na Facebooku.