ZnajdźPomoc: Czytelnia

Czytelnia

Najnowsze wpisy:

Wpisy 1-10 z 1161.
Osobowość i jej zaburzenia (Dział: Zaburzenia Psychiczne, Psychologia)
, poniedziałek, 19 lutego 2018, 11:20
Tagi: psychologia, zaburzenia, psychoterapia, osobowość

Zaburzenia osobowości są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń psychicznych. Są to trwałe wzorce i sposoby funkcjonowania danej osoby, które mogą być przyczyną występowania negatywnych relacji z otoczeniem.
Więcej...

ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA W PREWENCJI CHORÓB NOWOTWOROWYCH (Dział: Zdrowie)
, poniedziałek, 19 lutego 2018, 11:09
Tagi: nowotwór, zdrowie, dieta

Podstawą każdego jadłospisu powinna być dobrze zbilansowana dieta, która codziennie uzupełnia podaż wszystkich mikro- i makroelementów. Warto jednak pamiętać, że zasady zdrowego żywienia w prewencji chorób nowotworowych to nie tylko spożywanie odpowiednich produktów, ale również styl życia.
Więcej...

Bieganie jest dobre na wszystko (Dział: Sport, Zdrowie)
, czwartek, 8 lutego 2018, 15:26
Tagi: zdrowie, sport, bieganie, motywacja

Joanna zaczęła biegać 3 lata po śmierci męża. Biegała w kaloszach, takich do obrządku, dookoła pastwiska. Dziś biega ultra maratony i zaraziła swoja pasją w Bełżycach i okolicach innych
Więcej...

Zmień myślenie! (Dział: Psychologia)
, czwartek, 8 lutego 2018, 15:15
Tagi: psychologia, stres, emocje, coaching

Zdarzeniom naszego codziennego życia niezmiennie towarzyszą różnego rodzaju myśli. Te z kolei wpływają na odczuwane emocje i przeżywane przez nas nastroje. Kłębiące się w zakamarkach naszych głów myśli towarzyszą nam niemal na każdym kroku, choć często nie jesteśmy w pełni ich świadomi; nie dostrzegamy, że pojawia się myśl. Myślenie jest więc procesem automatycznym w znacznym stopniu determinującym nasze samopoczucie.
Więcej...

Cyfrowy dekalog (Dział: Rodzina)
, wtorek, 6 lutego 2018, 16:15
Tagi: dzieci, rodzina, relacje, internet

ten tekst dedykuję wszystkim rodzicom zatroskanym o swoje dzieci, w szczególności tym, którzy chcą podjąć się edukacji swoich pociech zmierzającej do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Piszę te kilka słów będąc ojcem 15-letniej córki oraz 5-letniego syna – cyfrowych tubylców, którzy na co dzień wykorzystują cyfrowe narzędzia komunikacji. Internet, tablet, smartfon i inne cyfrowe dobrodziejstwa są i będą coraz bardziej powszechnie używane przez nas wszystkich. Przeczytaj i dowiedz się, o czym my rodzice powinniśmy pamiętać wchodząc wspólnie z naszymi dziećmi w świat mediów cyfrowych. Cyfrowy dekalog może i dla Ciebie stać się pewną inspiracją… zresztą sam/a przeczytaj.
Więcej...

Psychoonkologia – czym jest? (Dział: Psychoonkologia)
J. Gośliński–redaktor naczelny zwrotnikraka.pl, czwartek, 1 lutego 2018, 16:43
Tagi: psychoonkologia, nowotwór, pacjent, rodzinapacjenta

Psychoonkologia to relatywnie młoda dziedzina nauki. Za jej twórczynię uważana jest dr Jammie Holland, kierująca Katedrą Psychiatrii i Nauk Behawioralnych Centrum Onkologicznego im. Sloan-Kettering w Nowym Jorku. Za początki psychoonkologii uznaje się powstanie w 1984 roku Międzynarodowego Towarzystwa Psychoonkologicznego. W Polsce o psychoonkologii mówimy od 1992 roku, kiedy to powstało Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne. Podstawowymi celami jego działania są: prewencja i profilaktyka raka oraz towarzyszenie osobom chorym onkologicznie i ich bliskim w drodze przez chorobę.
Więcej...

KANCEROFOBIA - STRACH KTÓRY TRUDNO ZNIEŚĆ (Dział: Psychoonkologia, Osoby chore)
Daria Michalik, czwartek, 18 stycznia 2018, 11:17
Tagi: psychoonkologia, rak, nowotwór, osobychore, kancerofobia

Prawdopodobnie każdemu z nas przeszło kiedyś przez myśl, że jest poważnie chory. Być może objawy okazały się zgodne z opisami znalezionymi na setkach przeglądanych stron internetowych. Najprostszą metodą jest oczywiście przebadane się. Tylko co zrobić w momencie kiedy wyniki nie potwierdzają obaw, a my nie potrafimy w to uwierzyć? Objawy nie ustępują, bądź dosłownie po chwili odkrywamy u siebie „kolejnego raka” ?
Więcej...

Rak w Internecie – polecane fora o tematyce nowotworowej (Dział: Psychoonkologia, Osoby chore)
Daria Michalik, czwartek, 18 stycznia 2018, 11:14
Tagi: psychoonkologia, rak, nowotwór, osobychore, fora

Regularnie dostajemy od Was wiadomości z zapytaniem o wiarygodne i polecane fora internetowe o tematyce nowotworowej. Nie brakuje wątpliwości czy takie strony stanowią wiarygodne źródło wiedzy, z którego warto korzystać. Nasza odpowiedź jest krótka: warto, choć nie ze wszystkich.
Więcej...

Fundacje onkologiczne i stowarzyszenia pacjentów chorych na raka (Dział: Psychoonkologia, Osoby chore)
Daria Michalik, czwartek, 18 stycznia 2018, 11:00
Tagi: psychoonkologia, rak, nowotowr, osobychore, fundacje, stowarzyszenia

Fundacje onkologiczne i stowarzyszenia pacjentów pomagające chorym na nowotwór:
Więcej...

Właściwości herbaty z chryzantemy (Dział: Zdrowie)
Daria Michalik, czwartek, 18 stycznia 2018, 10:11
Tagi: zdrowie, herbata, wlasciwosci, chryzantema

Pyszny i popularny w wielu częściach świata napój, czyli herbata z chryzantemy posiada szereg imponujących właściwości zdrowotnych. Między innymi wzmacnia serce i układ odpornościowy, poprawia wzrok, koi nerwy, łagodzi stany zapalne, wzmacnia kości i leczy choroby układu oddechowego.
Więcej...